تلفن و واتس اپ: 0098-9122466184

خیریه شامبالا (خیریه خصوصی)

By in خیریه with ۰ Comments

امبالا سرزمین افسانه ای باستانی ، یا همان بهشت موعود در اسطوره های بودایی میباشد، سرزمین فراوانی ، بدون رنج و سرشار از برکت و نعمت. جویندگان فراوانی جای جای آسیا و نپال را برای یافتن گنجهای شامبالا زیر پا گذاشته اند.

در دنیا مکان هایی وجود دارند که هنوز انسان ها موفق به پیدا کردن آنها نشده اند و به همین دلیل، وجود آنها افسانه خوانده می شوند. شامبالا نیز یکی از همین شهرهای افسانه ای است که چون از دید مردم پنهان مانده به افسانه ها پیوسته است. توصیفاتی که اقوام مختلف از این شهر می کنند، از عقایدشان نشأت گرفته است. البته بعضی از این توصیفات بسیار دور از ذهن و غیر واقعی اند و خرافاتی بیش نیستند. شهرت این شهر بیشتر به خاطر گنجینه بزرگ و با ارزش آن است که شامل مشهورترین جواهرات دنیا، از سرزمین های مختلف از جمله ایران است.

طبق افسانه ها، شهر شامبالا با این جواهرات ساخته شده و چون نگینی از دور می درخشد. بسیاری از کسانی که در جست و جوی این شهر و گنجینه پنهانش به کوه ها و میان جنگل ها رفته اند، هرگز بازنگشته اند و هیچ گاه مشخص نشد در بین راه جان خود را از دست داده اند یا اینکه ساکن این شهر رویایی شده اند. گفته می شود این شهر توسط نیروهای ماورایی محافظت می شود و اهالی آن عمری بسیار طولانی دارند.شامبالا شهری افسانه ای و مخفی است که بیش از هزار نام دارد و هنوز هیچ کس موفق به پیدا کردن آن نشده است. سومریان نام این شهر را پناهگاه کوهنوردان و قوم سلتی ها نام آن را آوالون گذاشته بودند. پس از آن هندوها نام آریاوارشا یعنی سرزمین مقدس را بر آن نهادند. اما مهم ترین و مشهورترین نامی که توسط بودایی های و تبتی ها روی آن گذاشته شد شامبالا بود که همچنان با این اسم در سراسر دنیا شناخته می شود. آنها اعتقاد داشتند که این شهر مقر فرمانروایی مخفی بوده که بر گروهی از موجودات عجیب، شبیه میمون ها اما با توانایی های انسانی، حکمرانی می کرده است. چینی ها این شهر را همچون بهشت می دانند و نام بهشت پنهان را برایش انتخاب کرده اند. یهودی ها و مسیحی ها نیز آنجا را بسیار زیبا و خوش آب و هوا دانسته و آن را باغ بهشت نامیده اند. بعضی نیز معتقدند که چشمه ای از آب حیات در آنجا وجود دارد که با نوشیدن از آن انسان جاوادنه خواهد شد. در نهایت آن طور که از شعرای گفته شده در مورد این شهر مشخص است، شامبالا سرزمین عجایب و درختان سیب نیز نامیده شده است.

اما بعید است راهی برای رسیدن به شامبالا به جز با نیکوکاری وجود داشته باشد. خیریه شامبالا آمادگی دارد تا هدایا و نذورات شما را به نیازمندان بویژه در ایران و افغانستان برساند. هر چند سرزمین ایران و افغانستان سرزمین برکت و غنی است ، لیکن آزمون ما برای رسیدن به آن سرزمینهای برکت و غنی در همان خاک دشوارتر و پیچیده تر است.

خیریه شامبالا (خیریه سرهنگ عبدالمجید داودپور) وابسته به شرکت بین المللی تجارت یاران البرز مستقر در ترکیه و اروپا برای انتقال نذورات و وجوهات شما به نیازمندان ایران و افغانستان آمادگی لازم را دارد.Share This

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری از طریق واتس اپ